DIODE ZENER ARRAY 39V SOT23
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)39 V
Tolerance±2%
Power - Max300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr50 nA @ 27.3 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900 mV @ 10 mA
Operating Temperature-
GradeAutomotive
QualificationAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageTO-236AB
Impedance (Max) (Zzt)130 Ohms
TT-DKEY-1727-BZB84-B39,215TR-ND,1727-BZB84-B39,215CT-ND,1727-BZB84-B39,215DKR-ND
in stockINR 41.76
Nexperia USA Inc.
1 1
Nexperia USA Inc. 1727-BZB84-B39,215TR-ND,1727-BZB84-B39,215CT-ND,1727-BZB84-B39,215DKR-ND
Sku: TT-DKEY-1727-BZB84-B39,215TR-ND,1727-BZB84-B39,215CT-ND,1727-BZB84-B39,215DKR-ND
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 39V SOT23
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)39 V
Tolerance±2%
Power - Max300 mW
Operating Temperature-
GradeAutomotive
QualificationAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Impedance (Max) (Zzt)130 Ohms