DIODE ZENER ARRAY 6.2V SOT323
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)6.2 V
Tolerance±5%
Power - Max180 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr3 µA @ 4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900 mV @ 10 mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSOT-323
Impedance (Max) (Zzt)10 Ohms
TT-DKEY-1727-BZB784-C6V2,115TR-ND,1727-BZB784-C6V2,115CT-ND,1727-BZB784-C6V2,115DKR-ND
in stockINR 40.32000000000001
Nexperia USA Inc.
1 1
Nexperia USA Inc. 1727-BZB784-C6V2,115TR-ND,1727-BZB784-C6V2,115CT-ND,1727-BZB784-C6V2,115DKR-ND
Sku: TT-DKEY-1727-BZB784-C6V2,115TR-ND,1727-BZB784-C6V2,115CT-ND,1727-BZB784-C6V2,115DKR-ND
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 6.2V SOT323
Tolerance±5%
Power - Max180 mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSOT-323
Impedance (Max) (Zzt)10 Ohms