TIP CHISEL 1.6 X7.8MM
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Tip TypeSoldering
Tip ShapeChisel
Height0.020" (0.50mm)
Width0.063" (1.60mm)
Length0.307" (7.80mm)
Diameter-
Tip Chip Size-
Temperature Range842°F (450°C)
For Use With/Related ProductsFX-100
TT-DKEY-1691-T31B-01D16-ND
in stockINR 3398.22
American Hakko Products, Inc.
1 1
American Hakko Products, Inc. 1691-T31B-01D16-ND
Sku: TT-DKEY-1691-T31B-01D16-ND
Description of product
TIP CHISEL 1.6 X7.8MM
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Tip TypeSoldering
Tip ShapeChisel
Height0.020" (0.50mm)
Width0.063" (1.60mm)
Length0.307" (7.80mm)
Diameter-
Tip Chip Size-
Temperature Range842°F (450°C)