SBC 1.2GHZ 1/2 CORE 1GB/0GB RAM
Product Attributes:
SeriesRZ/G2LC
Product StatusActive
Core ProcessorARM Cortex-A55, Cortex-M33
Speed1.2GHz
Number of Cores1/2
Cooling TypeHeat Sink
Size / Dimension1.850" x 1.180" (47.00mm x 30.00mm)
Form Factor-
Expansion Site/BusCAN, GPIO, I2C, PWM, SPI, UART
RAM Capacity/Installed1GB/0GB
Storage InterfaceeMMC/SD, QSPI
Video OutputsMIPI-DSI, OpenCL, OpenGL
Ethernet-
USBUSB 2.0 (2)
Digital I/O Lines1
Analog Input:Output-
Contents-
Power (Watts)-
Watchdog TimerNo
Operating Temperature0°C ~ 70°C
RS-232 (422, 485)-
URLhttps://www.digikey.com/en/products/detail/solidrun-ltd/SRG2LCDWB1D01GE008V12C0/20509461
TT-DKEY-1668-SRG2LCDWB1D01GE008V12C0-ND
in stockINR 16466.16
SolidRun LTD
1 1
SolidRun LTD 1668-SRG2LCDWB1D01GE008V12C0-ND
Sku: TT-DKEY-1668-SRG2LCDWB1D01GE008V12C0-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesRZ/G2LC
Product StatusActive
Speed1.2GHz
Number of Cores1/2
Cooling TypeHeat Sink
Form Factor-
RAM Capacity/Installed1GB/0GB
Storage InterfaceeMMC/SD, QSPI
Ethernet-
USBUSB 2.0 (2)
Digital I/O Lines1
Analog Input:Output-
Contents-
Power (Watts)-
Watchdog TimerNo