63ff4f2051818ef292e5fd3a Cornell Dubilier / Illinois Capacitor 1572-DSF107Q3R0-ND https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/63ff4f2151818ef292e5fd68/mfg_dsf_2pin.jpg
100F 3.0V 22*45
Product Attributes:
SeriesDSF
Product StatusActive
Capacitance100 F
Tolerance-10%, +30%
Voltage - Rated3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)8mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 65°C
TerminationPC Pins
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
Operating Temperature-40°C ~ 65°C
TT-DKEY-1572-DSF107Q3R0-ND
in stockINR 1417.32
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
1 1
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor 1572-DSF107Q3R0-ND
Sku: TT-DKEY-1572-DSF107Q3R0-ND
Description of product
100F 3.0V 22*45
Product Attributes:
SeriesDSF
Product StatusActive
Capacitance100 F
Tolerance-10%, +30%
Voltage - Rated3 V
TerminationPC Pins
Mounting TypeThrough Hole
Lead Spacing0.394" (10.00mm)