EC FAN AXIAL 92X92X38MM 100-240V
Product Attributes:
SeriesLPT92A99
Product StatusActive
Voltage - Rated115/230VAC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H
Width38.00mm
Air Flow50.0 CFM (1.40m³/min)
Static Pressure0.330 in H2O (82.2 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesAuto Restart, Dual Voltage, Electronic Commutation (EC)
Noise43.0dB(A)
Power (Watts)4.80W, 5.20W
RPM3850 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress ProtectionIP68 - Dust Tight, Waterproof
Operating Temperature-
Approval AgencyATEX
Weight-
TT-DKEY-1570-LPT92A99-BWHR-2EM-EX-ND
in stockINR 8922.24
Mechatronics Fan Group
1 1
Mechatronics Fan Group 1570-LPT92A99-BWHR-2EM-EX-ND
Sku: TT-DKEY-1570-LPT92A99-BWHR-2EM-EX-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesLPT92A99
Product StatusActive
Voltage - Rated115/230VAC
Width38.00mm
Air Flow50.0 CFM (1.40m³/min)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Noise43.0dB(A)
Power (Watts)4.80W, 5.20W