HOOKUP STRN 26AWG 600V BLK 6.56'
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand-
Conductor Material-
Jacket (Insulation) MaterialSilicone
Jacket (Insulation) Diameter0.060" (1.52mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length6.56' (2.00m)
Voltage600V
Operating Temperature-60°C ~ 200°C
Jacket ColorBlack
Qualification-
TT-DKEY-1528-1881AD-ND
in stockINR 136.8
Adafruit Industries LLC
1 1
Adafruit Industries LLC 1528-1881AD-ND
Sku: TT-DKEY-1528-1881AD-ND
Description of product
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand-
Conductor Material-
Jacket (Insulation) Thickness-
Length6.56' (2.00m)
Voltage600V