HOOK-UP SOLID 22AWG 300V YLW 25'
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge22 AWG
Conductor StrandSolid
Conductor Material-
Jacket (Insulation) Material-
Jacket (Insulation) Diameter0.060" (1.52mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length25.00' (7.62m)
Voltage300V
Operating Temperature-
Jacket ColorYellow
Qualification-
TT-DKEY-1528-1751-ND
in stockINR 424.80000000000007
Adafruit Industries LLC
1 1
Adafruit Industries LLC 1528-1751-ND
Sku: TT-DKEY-1528-1751-ND
Description of product
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge22 AWG
Conductor StrandSolid
Conductor Material-
Jacket (Insulation) Material-
Jacket (Insulation) Thickness-
Length25.00' (7.62m)
Voltage300V