HOOK-UP 26AWG 600V GRAY 25'
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand-
Conductor Material-
Jacket (Insulation) MaterialSilicone
Jacket (Insulation) Diameter0.060" (1.52mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length25.00' (7.62m)
Voltage600V
Operating Temperature-60°C ~ 200°C
Jacket ColorGray
Ratings-
Features-
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-1528-1651-ND
in stockINR 712.8
Adafruit Industries LLC
1 1
Adafruit Industries LLC 1528-1651-ND
Sku: TT-DKEY-1528-1651-ND
Description of product
HOOK-UP 26AWG 600V GRAY 25'
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand-
Conductor Material-
Jacket (Insulation) Thickness-
Length25.00' (7.62m)
Voltage600V