LED
Product Attributes:
SeriesLM281B+
Product StatusActive
ColorWhite, Cool
CCT (K)5700K 3-Step MacAdam Ellipse
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test79lm (77lm ~ 81lm)
Current - Test150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3V
Lumens/Watt @ Current - Test176 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max200mA
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1113 (2835 Metric)
Supplier Device Package2835
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.75mm)
TT-DKEY-1510-SPMWH1228FD5WAQUVJTR-ND,1510-SPMWH1228FD5WAQUVJCT-ND,1510-SPMWH1228FD5WAQUVJDKR-ND
in stockINR 26.505
Samsung Semiconductor, Inc.
1 1
Sku: TT-DKEY-1510-SPMWH1228FD5WAQUVJTR-ND,1510-SPMWH1228FD5WAQUVJCT-ND,1510-SPMWH1228FD5WAQUVJDKR-ND
Description of product
LED
Product Attributes:
SeriesLM281B+
Product StatusActive
ColorWhite, Cool
Flux @ 85°C, Current - Test-
Current - Test150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3V
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max200mA
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package2835