3,5" TFT DISPLAY 320X480X3 DOTS
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Display TypeTFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Display ModeTransmissive
Touchscreen-
Diagonal Screen Size3.5" (88.90mm)
Viewing Area48.96mm W x 73.44mm H
BacklightLED - White
Dot Pixels320 x 480
InterfaceI²C, Parallel, 8/16-Bit (RGB), 18-Bit (RGB), SPI
Controller TypeHX8357D
Graphics ColorRed, Green, Blue (RGB)
Background Color-
TT-DKEY-1481-EATFT035-34AINN-ND
in stockINR 6072.435
Display Visions
1 1
Display Visions 1481-EATFT035-34AINN-ND
Sku: TT-DKEY-1481-EATFT035-34AINN-ND
Description of product
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Display ModeTransmissive
Touchscreen-