CURRENT SENSOR (600A; 15V)
Product Attributes:
SeriesL34S D15T
Product StatusActive
For MeasuringAC/DC
Sensor TypeHall Effect, Open Loop
Current - Sensing600A
Sensitivity-
FrequencyDC ~ 25kHz
Linearity±0.5%
Accuracy-
Voltage - Supply±12V ~ 15V
Response Time5µs
Current - Supply (Max)25mA
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Grade-
Qualification-
Supplier Device Package-
TT-DKEY-132-L34S600D15T-ND
in stockINR 4828.320000000001
Tamura
1 1
Tamura 132-L34S600D15T-ND
Tamura 132-L34S600D15T-ND
Sku: TT-DKEY-132-L34S600D15T-ND
Description of product
CURRENT SENSOR (600A; 15V)
Product Attributes:
SeriesL34S D15T
Product StatusActive
For MeasuringAC/DC
Current - Sensing600A
Sensitivity-
FrequencyDC ~ 25kHz
Linearity±0.5%
Accuracy-
Voltage - Supply±12V ~ 15V
Response Time5µs
Current - Supply (Max)25mA