RES 82K OHM 1% 1/4W AXIAL
Product StatusActive
Resistance82 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Failure Rate-
TT-DKEY-13-MFR-25FRF52-82KTR-ND,13-MFR-25FRF52-82KCT-ND
in stockINR 14.4
1 1
YAGEO 13-MFR-25FRF52-82KTR-ND,13-MFR-25FRF52-82KCT-ND
Sku: TT-DKEY-13-MFR-25FRF52-82KTR-ND,13-MFR-25FRF52-82KCT-ND
Description of product
RES 82K OHM 1% 1/4W AXIAL
Product StatusActive
Resistance82 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial