RES 22K OHM 1% 0.6W AXIAL
Product Attributes:
SeriesMF0
Product StatusActive
Resistance22 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-13-MF0207FRE52-22KTR-ND,13-MF0207FRE52-22KCT-ND
in stockINR 14.4
1 1
YAGEO 13-MF0207FRE52-22KTR-ND,13-MF0207FRE52-22KCT-ND
Sku: TT-DKEY-13-MF0207FRE52-22KTR-ND,13-MF0207FRE52-22KCT-ND
Description of product
RES 22K OHM 1% 0.6W AXIAL
Product Attributes:
SeriesMF0
Product StatusActive
Resistance22 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial