RES 18K OHM 5% 1/4W AXIAL
Product StatusActive
Resistance18 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Failure Rate-
TT-DKEY-13-CFR-25JR-52-18KTR-ND,13-CFR-25JR-52-18KCT-ND
in stockINR 14.4
1 1
YAGEO 13-CFR-25JR-52-18KTR-ND,13-CFR-25JR-52-18KCT-ND
Sku: TT-DKEY-13-CFR-25JR-52-18KTR-ND,13-CFR-25JR-52-18KCT-ND
Description of product
RES 18K OHM 5% 1/4W AXIAL
Product StatusActive
Resistance18 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial