RES 10K OHM 5% 1/4W AXIAL
Product StatusActive
Resistance10 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Failure Rate-
TT-DKEY-13-CFR-25JR-52-10KTR-ND,13-CFR-25JR-52-10KCT-ND
in stockINR 13.95
1 1
YAGEO 13-CFR-25JR-52-10KTR-ND,13-CFR-25JR-52-10KCT-ND
Sku: TT-DKEY-13-CFR-25JR-52-10KTR-ND,13-CFR-25JR-52-10KCT-ND
Description of product
RES 10K OHM 5% 1/4W AXIAL
Product StatusActive
Resistance10 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial