RES 12K OHM 5% 1/4W AXIAL
Product Attributes:
SeriesCFR
Product StatusActive
Resistance12 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-12KQBK-ND
in stockINR 14.4
1 1
YAGEO 12KQBK-ND
YAGEO 12KQBK-ND
Sku: TT-DKEY-12KQBK-ND
Description of product
RES 12K OHM 5% 1/4W AXIAL
Product Attributes:
SeriesCFR
Product StatusActive
Resistance12 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial