68a2d764498abf718b364219 1206W4J047JT5E-Uniohm/Royal-ohm-250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 4.7Ω 1206 Chip Resistor – Surface Mount ROHS https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/68a2d765498abf718b364220/4fr.jpg
1206W4J047JT5E-Uniohm/Royal-ohm-250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 4.7Ω 1206 Chip Resistor – Surface Mount ROHS.250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 4.7Ω 1206 Chip Resistor – Surface Mount ROHS
Specifications:
Power(Watts): 250mW
Type: Thick Film Resistors
Overload Voltage (Max): 200V
Tolerance: ±5%
Temperature Coefficient: ±200ppm/℃
Operating Temperature Range: -55℃~+155℃
Resistance: 4.7Ω
Package Includes:
1 x 1206W4J047JT5E-Uniohm/Royal-ohm-250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 4.7Ω 1206 Chip Resistor – Surface Mount ROHS
TT-RB-R137605
in stockINR 1
1 1
4fr.jpg
1206W4J047JT5E-Uniohm/Royal-ohm-250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 4.7Ω 1206 Chip Resistor – Surface Mount ROHS
Sku: TT-RB-R137605
Description of product
Specifications:
Power(Watts): 250mW
Type: Thick Film Resistors
Overload Voltage (Max): 200V
Tolerance: ±5%
Resistance: 4.7Ω
Package Includes: