FAN 119MM X 38MM 115VAC TERMINAL
Product Attributes:
Series11938TB
Product StatusActive
Voltage - Rated115VAC
Size / DimensionSquare - 119mm L x 119mm H
Width38.00mm
Air Flow116.5 CFM (3.26m³/min)
Static Pressure0.400 in H2O (99.6 Pa)
Features-
Noise50.0dB
Power (Watts)17.00W
RPM3100 RPM
Termination2 Terminals
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Approval Agency-
Weight-
TT-DKEY-12-11938TB-A1N-QA-00-ND
in stockINR 5922.72
NMB Technologies Corporation
1 1
NMB Technologies Corporation 12-11938TB-A1N-QA-00-ND
Sku: TT-DKEY-12-11938TB-A1N-QA-00-ND
Description of product
Product Attributes:
Series11938TB
Product StatusActive
Voltage - Rated115VAC
Width38.00mm
Air Flow116.5 CFM (3.26m³/min)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Noise50.0dB
Power (Watts)17.00W
RPM3100 RPM
Termination2 Terminals
Ingress Protection-