FAN 119MM X 38MM 230VAC TERMINAL
Product Attributes:
Series11938MB
Product StatusActive
Voltage - Rated230VAC
Size / DimensionSquare - 119mm L x 119mm H
Width38.00mm
Air Flow67.0 CFM (1.88m³/min)
Static Pressure0.090 in H2O (22.4 Pa)
Features-
Noise30.0dB
Power (Watts)7.50W
RPM1900 RPM
Termination2 Terminals
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Approval Agency-
Weight-
TT-DKEY-12-11938MB-B3K-EA-00-ND
in stockINR 2449.44
NMB Technologies Corporation
1 1
NMB Technologies Corporation 12-11938MB-B3K-EA-00-ND
Sku: TT-DKEY-12-11938MB-B3K-EA-00-ND
Description of product
Product Attributes:
Series11938MB
Product StatusActive
Voltage - Rated230VAC
Width38.00mm
Air Flow67.0 CFM (1.88m³/min)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Noise30.0dB
Power (Watts)7.50W
RPM1900 RPM
Termination2 Terminals
Ingress Protection-