FAN 119MM X 38MM 115VAC WIRE
Product Attributes:
Series11938MB
Product StatusActive
Voltage - Rated115VAC
Size / DimensionSquare - 119mm L x 119mm H
Width38.00mm
Air Flow49.4 CFM (1.38m³/min)
Static Pressure0.070 in H2O (17.4 Pa)
Features-
Noise28.0dB
Power (Watts)5.50W
RPM1450 RPM
Termination2 Terminals
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Approval Agency-
Weight-
TT-DKEY-12-11938MB-A1J-AA-00-ND
in stockINR 2491.2
NMB Technologies Corporation
1 1
NMB Technologies Corporation 12-11938MB-A1J-AA-00-ND
Sku: TT-DKEY-12-11938MB-A1J-AA-00-ND
Description of product
FAN 119MM X 38MM 115VAC WIRE
Product Attributes:
Series11938MB
Product StatusActive
Voltage - Rated115VAC
Width38.00mm
Air Flow49.4 CFM (1.38m³/min)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Noise28.0dB
Power (Watts)5.50W
RPM1450 RPM
Termination2 Terminals
Ingress Protection-