FAN 119MM X 38MM 115VAC TERMINAL
Product Attributes:
Series11938FB
Product StatusActive
Voltage - Rated115VAC
Size / DimensionSquare - 119mm L x 119mm H
Width38.00mm
Air Flow110.0 CFM (3.08m³/min)
Static Pressure0.370 in H2O (92.2 Pa)
Features-
Noise45.0dB
Power (Watts)14.40W
RPM3100 RPM
Termination2 Terminals
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Approval Agency-
Weight-
TT-DKEY-12-11938FB-A1N-EA-00-ND
in stockINR 2491.2
NMB Technologies Corporation
1 1
NMB Technologies Corporation 12-11938FB-A1N-EA-00-ND
Sku: TT-DKEY-12-11938FB-A1N-EA-00-ND
Description of product
Product Attributes:
Series11938FB
Product StatusActive
Voltage - Rated115VAC
Width38.00mm
Air Flow110.0 CFM (3.08m³/min)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Noise45.0dB
Power (Watts)14.40W
RPM3100 RPM
Termination2 Terminals
Ingress Protection-