FAN 119MM X 25MM 115VAC TERMINAL
Product Attributes:
Series11925PB
Product StatusActive
Voltage - Rated115VAC
Size / DimensionSquare - 119mm L x 119mm H
Width25.50mm
Air Flow53.0 CFM (1.48m³/min)
Static Pressure0.080 in H2O (19.9 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise30.0dB
Power (Watts)7.00W
RPM2000 RPM
Termination2 Terminals
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Approval Agency-
Weight-
TT-DKEY-12-11925PB-A1K-EA-00-ND
in stockINR 2393.28
NMB Technologies Corporation
1 1
NMB Technologies Corporation 12-11925PB-A1K-EA-00-ND
Sku: TT-DKEY-12-11925PB-A1K-EA-00-ND
Description of product
Product Attributes:
Series11925PB
Product StatusActive
Voltage - Rated115VAC
Width25.50mm
Air Flow53.0 CFM (1.48m³/min)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Noise30.0dB
Power (Watts)7.00W
RPM2000 RPM
Termination2 Terminals
Ingress Protection-