RES 33 OHM 5% 5W AXIAL
Product Attributes:
SeriesW
Product StatusActive
Resistance33 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-118-W5M33R0JCT-ND,118-W5M33R0JTB-ND
in stockINR 83.69999999999999
Bourns Inc.
1 1
Bourns Inc. 118-W5M33R0JCT-ND,118-W5M33R0JTB-ND
Sku: TT-DKEY-118-W5M33R0JCT-ND,118-W5M33R0JTB-ND
Description of product
RES 33 OHM 5% 5W AXIAL
Product Attributes:
SeriesW
Product StatusActive
Resistance33 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial