RES 100 OHM 5% 3W AXIAL
Product Attributes:
SeriesW
Product StatusActive
Resistance100 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.610" L (5.50mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-118-W3M1000JCT-ND,118-W3M1000JTB-ND
in stockINR 82.30499999999999
Bourns Inc.
1 1
Bourns Inc. 118-W3M1000JCT-ND,118-W3M1000JTB-ND
Sku: TT-DKEY-118-W3M1000JCT-ND,118-W3M1000JTB-ND
Description of product
RES 100 OHM 5% 3W AXIAL
Product Attributes:
SeriesW
Product StatusActive
Resistance100 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial