RES 22 OHM 5% 1W AXIAL
Product Attributes:
SeriesW
Product StatusActive
Resistance22 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-118-W1M22R0JCT-ND,118-W1M22R0JTB-ND
in stockINR 50.220000000000006
Bourns Inc.
1 1
Bourns Inc. 118-W1M22R0JCT-ND,118-W1M22R0JTB-ND
Sku: TT-DKEY-118-W1M22R0JCT-ND,118-W1M22R0JTB-ND
Description of product
RES 22 OHM 5% 1W AXIAL
Product Attributes:
SeriesW
Product StatusActive
Resistance22 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound