SLIDE POT 10KOHM 0.125W TOP 45MM
Product Attributes:
SeriesPro Audio PTL
Product StatusActive
Resistance10 kOhms
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Tolerance±20%
Adjustment TypeTop
Fader TypeStandard, LED
Travel Range45mm
Size / DimensionRectangular - 2.362" L x 0.354" W x 0.276" H (60.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TT-DKEY-118-PTL45-15R0-103B2-ND
in stockINR 372.96000000000004
Bourns Inc.
1 1
Bourns Inc. 118-PTL45-15R0-103B2-ND
Sku: TT-DKEY-118-PTL45-15R0-103B2-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesPro Audio PTL
Product StatusActive
Resistance10 kOhms
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Tolerance±20%
Adjustment TypeTop
Fader TypeStandard, LED
Travel Range45mm