SLIDE POT 100K OHM 0.1W TOP 30MM
Product Attributes:
SeriesPro Audio PTL
Product StatusActive
Resistance100 kOhms
Power (Watts)0.1W, 1/10W
Tolerance±20%
Adjustment TypeTop
Fader TypeStandard, LED
Travel Range30mm
Size / DimensionRectangular - 1.181" L x 0.354" W x 0.276" H (30.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TT-DKEY-118-PTL30-15R0-104B2-ND
in stockINR 349.92
Bourns Inc.
1 1
Bourns Inc. 118-PTL30-15R0-104B2-ND
Sku: TT-DKEY-118-PTL30-15R0-104B2-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesPro Audio PTL
Product StatusActive
Resistance100 kOhms
Power (Watts)0.1W, 1/10W
Tolerance±20%
Adjustment TypeTop
Fader TypeStandard, LED
Travel Range30mm