THERMISTOR NTC ICL 13MM 20 OHM
Product StatusActive
Resistance in Ohms @ 25°C20
Resistance Tolerance±20%
B25/75-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Power - Max3.2 W
Length - Lead Wire0.94" (24.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDisc 13mm
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-118-BN-LG13Y200MYB-ND
in stockINR 156.96
Bourns Inc.
1 1
Bourns Inc. 118-BN-LG13Y200MYB-ND
Sku: TT-DKEY-118-BN-LG13Y200MYB-ND
Description of product
THERMISTOR NTC ICL 13MM 20 OHM
Product StatusActive
Resistance in Ohms @ 25°C20
Resistance Tolerance±20%
B Value Tolerance-
B0/50-
Power - Max3.2 W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDisc 13mm