THERMISTOR NTC ICL 5MM 12 OHM
Product Attributes:
SeriesBN-LG05Y
Product StatusActive
Resistance in Ohms @ 25°C12
Resistance Tolerance±20%
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Power - Max1.6 W
Length - Lead Wire0.94" (24.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDisc 5mm
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-118-BN-LG05Y120MYB-ND
in stockINR 74.88000000000001
Bourns Inc.
1 1
Bourns Inc. 118-BN-LG05Y120MYB-ND
Sku: TT-DKEY-118-BN-LG05Y120MYB-ND
Description of product
THERMISTOR NTC ICL 5MM 12 OHM
Product Attributes:
SeriesBN-LG05Y
Product StatusActive
Resistance in Ohms @ 25°C12
Resistance Tolerance±20%
B Value Tolerance-
B0/50-
Power - Max1.6 W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDisc 5mm