AC/DC CONVERTER 12V 102W
Product Attributes:
SeriesPMT2 (100W)
Product StatusActive
TypeEnclosed
Number of Outputs1
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 18.5 A
Current - Output 2-
Current - Output 3-
Current - Output 4-
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)102W
ApplicationsHousehold Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation3.75 kV
Efficiency87%
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
FeaturesAdjustable Output, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension5.08" L x 3.82" W x 1.18" H (129.0mm x 97.0mm x 30.0mm)
Approval AgencyCB, CCC, CE, cTUVus, TUV
Standard Number-
TT-DKEY-1145-PMT-12V100W2BA-ND
in stockINR 257709.51000000004
Delta Electronics
1 1
Delta Electronics 1145-PMT-12V100W2BA-ND
Sku: TT-DKEY-1145-PMT-12V100W2BA-ND
Description of product
AC/DC CONVERTER 12V 102W
Product Attributes:
SeriesPMT2 (100W)
Product StatusActive
TypeEnclosed
Number of Outputs1
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 18.5 A
Current - Output 2-
Current - Output 3-
Current - Output 4-
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)102W
Voltage - Isolation3.75 kV
Efficiency87%
Mounting TypeChassis Mount