AC/DC CONVERTER 12V 600W
Product Attributes:
SeriesIMA-600 (600W)
Product StatusActive
TypeEnclosed
Number of Outputs1
Voltage - Input80 ~ 275 VAC, 120 ~ 300 VDC
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 150 A
Current - Output 2-
Current - Output 3-
Current - Output 4-
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)600W
ApplicationsITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation4 kV
Efficiency92%
Operating Temperature-20°C ~ 70°C (With Derating)
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension7.00" L x 4.00" W x 1.60" H (177.8mm x 101.6mm x 40.6mm)
Approval Agency-
Standard Number-
TT-DKEY-1145-1203-ND
in stockINR 2303599.77
Delta Electronics
1 1
Delta Electronics 1145-1203-ND
Delta Electronics 1145-1203-ND
Sku: TT-DKEY-1145-1203-ND
Description of product
AC/DC CONVERTER 12V 600W
Product Attributes:
SeriesIMA-600 (600W)
Product StatusActive
TypeEnclosed
Number of Outputs1
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 150 A
Current - Output 2-
Current - Output 3-
Current - Output 4-
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)600W
Voltage - Isolation4 kV
Efficiency92%
Mounting TypeChassis Mount