XTAL OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
Product Attributes:
SeriesSG3225CAN
TypeXO (Standard)
Frequency12 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply1.6V ~ 3.63V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)1.8mA
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
in stockINR 331.2
EPSON
Description of product
Product Attributes:
SeriesSG3225CAN
TypeXO (Standard)
Frequency12 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply1.6V ~ 3.63V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)1.8mA
Package / Case4-SMD, No Lead