FAN AC 180X65 115V BALL
Product Attributes:
SeriesOA180APL
Product StatusActive
Voltage - Rated115VAC
Size / DimensionSquare - 180mm L x 180mm H
Width65.00mm
Air Flow210.0 CFM (5.88m³/min)
Static Pressure0.430 in H2O (107.1 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise40.0dB(A)
Power (Watts)38.00W
RPM1650 RPM
Termination2 Terminals
Ingress Protection-
Operating Temperature-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Approval AgencyCE, cURus, TUV, UR
Weight-
TT-DKEY-1053-OA180APL-11-3TB-ND
in stockINR 11884.32
Orion Fans
1 1
Orion Fans 1053-OA180APL-11-3TB-ND
Sku: TT-DKEY-1053-OA180APL-11-3TB-ND
Description of product
FAN AC 180X65 115V BALL
Product Attributes:
SeriesOA180APL
Product StatusActive
Voltage - Rated115VAC
Width65.00mm
Air Flow210.0 CFM (5.88m³/min)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Noise40.0dB(A)
Power (Watts)38.00W
RPM1650 RPM
Termination2 Terminals
Ingress Protection-