FAN CORD 45DEG 4POS 24"
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
StyleFemale Receptacle to Cable
1st ConnectorFan Terminal Receptacle 45° (4)
2nd ConnectorOpen Wires
Length12.0" (304.8mm)
Fits Terminal Size-
Number of Conductors2
Cord TypeSPT-1
Wire Gauge18 AWG
Approval Agency MarkingcURus, TUV
Voltage Rating-
Current Rating (Amps)-
Operating Temperature-
FeaturesDaisy Chain
TT-DKEY-1053-C45-4DC-24-ND
in stockINR 969.1200000000001
Orion Fans
1 1
Orion Fans 1053-C45-4DC-24-ND
Orion Fans 1053-C45-4DC-24-ND
Sku: TT-DKEY-1053-C45-4DC-24-ND
Description of product
FAN CORD 45DEG 4POS 24"
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
2nd ConnectorOpen Wires
Length12.0" (304.8mm)
Fits Terminal Size-
Number of Conductors2
Cord TypeSPT-1
Wire Gauge18 AWG