DC-DC ISOLATED, 30W, 9~36 VDC IN
Product Attributes:
SeriesPYBE30 (30W)
Product StatusActive
TypeEnclosed
Voltage - Input (Min)9V
Voltage - Input (Max)36V
Number of Outputs1
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)1.25A
Power (Watts)30W
Voltage - Isolation1.5 kV
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency90%
Operating Temperature-40°C ~ 80°C (With Derating)
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension2.17" L x 2.06" W x 0.75" H (55.0mm x 52.3mm x 19.0mm)
Approval AgencyCE
Standard Number62368-1
TT-DKEY-102-PYBE30-Q24-S24-U-ND
in stockINR 7422.795000000001
CUI Inc.
1 1
CUI Inc. 102-PYBE30-Q24-S24-U-ND
Sku: TT-DKEY-102-PYBE30-Q24-S24-U-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesPYBE30 (30W)
Product StatusActive
TypeEnclosed
Voltage - Input (Min)9V
Voltage - Input (Max)36V
Number of Outputs1
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)1.25A
Power (Watts)30W
Voltage - Isolation1.5 kV
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency90%
Mounting TypeChassis Mount