BUZZER MAGNETIC 5V 9.6MM TH
Product Attributes:
SeriesCMT
Product StatusActive
Driver CircuitryTransducer, Externally Driven
Input TypeZero-Peak Signal
Voltage - Rated5 V
Voltage Range4 ~ 6V
Frequency2.73kHz
Duration-
Sound Pressure Level (SPL)85dB @ 5V, 10cm
Current - Supply100mA
Port LocationSide
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Approval Agency-
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPC Pins
Size / Dimension0.378" Dia (9.60mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
Ingress Protection-
TT-DKEY-102-CMT-9605-85T-ND
in stockINR 83.52
CUI Devices
1 1
CUI Devices 102-CMT-9605-85T-ND
Sku: TT-DKEY-102-CMT-9605-85T-ND
Description of product
BUZZER MAGNETIC 5V 9.6MM TH
Product Attributes:
SeriesCMT
Product StatusActive
Input TypeZero-Peak Signal
Voltage - Rated5 V
Voltage Range4 ~ 6V
Frequency2.73kHz
Duration-
Current - Supply100mA
Port LocationSide
Approval Agency-
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPC Pins