BUZZER MAGNETIC 3V 0.38X0.38 SMD
Product Attributes:
SeriesCMI
Product StatusActive
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
Input TypeDC
Voltage - Rated3 V
Voltage Range2 ~ 5V
Frequency2.7kHz
TechnologyMagnetic
Operating Mode-
Duration-
Sound Pressure Level (SPL)80dB @ 3V, 10cm
Current - Supply30mA
Port LocationTop
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Approval Agency-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder Pads
Size / Dimension0.382" L x 0.382" W (9.70mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max)0.224" (5.70mm)
Ingress Protection-
TT-DKEY-102-CMI-9705-0380-SMT-TR-ND,102-CMI-9705-0380-SMT-CT-ND,102-CMI-9705-0380-SMT-DKR-ND
in stockINR 257.76
CUI Devices
1 1
CUI Devices 102-CMI-9705-0380-SMT-TR-ND,102-CMI-9705-0380-SMT-CT-ND,102-CMI-9705-0380-SMT-DKR-ND
Sku: TT-DKEY-102-CMI-9705-0380-SMT-TR-ND,102-CMI-9705-0380-SMT-CT-ND,102-CMI-9705-0380-SMT-DKR-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesCMI
Product StatusActive
Input TypeDC
Voltage - Rated3 V
Voltage Range2 ~ 5V
Frequency2.7kHz
TechnologyMagnetic
Operating Mode-
Duration-
Current - Supply30mA
Port LocationTop
Approval Agency-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder Pads