VARISTOR 750V 5KA DISC 14MM
Product StatusActive
Maximum AC Volts460 V
Maximum DC Volts615 V
Varistor Voltage (Min)675 V
Varistor Voltage (Typ)750 V
Varistor Voltage (Max)825 V
Current - Surge5 kA
Energy210J
Number of Circuits1
Capacitance @ Frequency280 pF @ 1 kHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Disc
TT-DKEY-10-ERZ-E11A751S1-ND
in stockINR 94.86
Panasonic Electronic Components
1 1
Panasonic Electronic Components 10-ERZ-E11A751S1-ND
Sku: TT-DKEY-10-ERZ-E11A751S1-ND
Description of product
VARISTOR 750V 5KA DISC 14MM
Product StatusActive
Maximum AC Volts460 V
Maximum DC Volts615 V
Varistor Voltage (Min)675 V
Varistor Voltage (Typ)750 V
Varistor Voltage (Max)825 V
Current - Surge5 kA
Energy210J
Number of Circuits1