VARISTOR 390V 6KA DISC 13MM
Product StatusActive
Maximum AC Volts250 V
Maximum DC Volts320 V
Varistor Voltage (Min)351 V
Varistor Voltage (Typ)390 V
Varistor Voltage (Max)429 V
Current - Surge6 kA
Energy140J
Number of Circuits1
Capacitance @ Frequency450 pF @ 1 kHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Disc
TT-DKEY-10-ERZ-E11A391S1-ND
in stockINR 92.07000000000001
Panasonic Electronic Components
1 1
Panasonic Electronic Components 10-ERZ-E11A391S1-ND
Sku: TT-DKEY-10-ERZ-E11A391S1-ND
Description of product
VARISTOR 390V 6KA DISC 13MM
Product StatusActive
Maximum AC Volts250 V
Maximum DC Volts320 V
Varistor Voltage (Min)351 V
Varistor Voltage (Typ)390 V
Varistor Voltage (Max)429 V
Current - Surge6 kA
Energy140J
Number of Circuits1