VARISTOR 1.1KV 5KA DISC 14MM
Product StatusActive
Maximum AC Volts680 V
Maximum DC Volts895 V
Varistor Voltage (Min)990 V
Varistor Voltage (Typ)1.1 kV
Varistor Voltage (Max)1.21 kV
Current - Surge5 kA
Energy310J
Number of Circuits1
Capacitance @ Frequency200 pF @ 1 kHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Disc
TT-DKEY-10-ERZ-E11A112S1-ND
in stockINR 108.81
Panasonic Electronic Components
1 1
Panasonic Electronic Components 10-ERZ-E11A112S1-ND
Sku: TT-DKEY-10-ERZ-E11A112S1-ND
Description of product
VARISTOR 1.1KV 5KA DISC 14MM
Product StatusActive
Maximum AC Volts680 V
Maximum DC Volts895 V
Varistor Voltage (Min)990 V
Varistor Voltage (Typ)1.1 kV
Varistor Voltage (Max)1.21 kV
Current - Surge5 kA
Energy310J
Number of Circuits1